niedziela, 18 września 2011

JOKER - KOMIKS

Album w sprzedaży! 3 października
 

Joker to powieść graficzna napisana przez Briana Azzarello - autora serii 100 naboi, wielokrotnego laureata Nagrody Eisnera. Została przepięknie zilustrowana przez Lee Bermejo (Lex Luthor: Man of Steel). Obrysem tuszem zajął się Mick Gray, a kolorami - Patricia Mulvihill. opublikowany w 2008 roku przez DC Comics . Komiks koncentruje się na postaci Jokera - a historia opowiedziana jest przez jednego z jego popleczników Johna Frosta.
Frost zwany "Jonny, Jonny" u boku Jokera prowadzi walkę o panowanie w podziemnym, przestępczym świecie Gotham City, na swojej drodze spotykają między innymi Two-Face'a , Killer Croc'a , Pingwina i Batmana . Frost przy Jokerze ulega przemianie i zaczyna żałować, że wybrał taką drogę - gdy Joker morduje niewinnych ludzi.

Jonny Frost - wspomniany już narrator, niższej rangi gangsterski żołnierz, który wiąże się z Jokerem
Joker - w komiksie przedstawiony podobnie jak w Mrocznym Rycerzu gdzie w role Jokera wcielił się Heath Ledger. Z komiksu właśnie czerpali twórcy filmu. Joker jest inny niż pozostali bosowie mafii - sam bezpośrednio uczestniczy w wymierzaniu kar, i nie jest bezpłciowy jak w innych kreacjach jego partnerka w komiksie jest Harley Quinn.
Killer Croc - człowiek krokodyl pracujący dla Jokera, kanibal
Penguin - obsługuje większość inwestycji osobistych Jokera .
Harley Quinn - dziewczyna Jokera i jego najwierniejszy żołnierz.
Scenariusz: Brian Azzarello Rysunek: Lee Bermejo Kolor: Patricia Mulvihill Szkic: Mick Gray Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz

Wydawnictwo: Egmont 10/2011 Tytuł oryginalny: Joker
Wydawca oryginalny: DC Comics Rok wydania oryginału: 2008

Liczba stron: 128 Format: B5 Oprawa: twarda Papier: kredowy Druk: kolor Wydanie: I
Cena z okładki: 69,99 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz